Tineret Buzau 2007

Forumul oficial al Asociatiei Tineret Buzau 2007

HomeRegisterLog in

Share | 

Outdoor activities! 11-12.09.09

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Vizitato
Guest

PostSubject: Outdoor activities! 11-12.09.09   Wed Sep 02, 2009 3:44 pm

Pentru ca inca este vacanta si pentru a profita de timpul ramas Tb07 a venit cu idea aceasta, in ce consta acest outdoor, este foarte simplu vom merge cu cortul si vom dormi sub "cerul liber", sacii de dormit sau paturile sunt necesare chiar si cort daca mai aveti! A doua zi vom merge la Vulcanii Noroiosi si vom vizita si imprejurimile!
Daca sunt doritori sa ma contacteze sau sa posteze un comentariu! Doritorii sunt bine veniti!
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Wed Sep 02, 2009 4:40 pm

Sună foarte bine aşa că voi spune "Prezent".
Vulcanii mereu au fost un subiect interesant pentru un fotograf, chiar şi amator.
Back to top Go down
edooku

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Wed Sep 02, 2009 4:49 pm

ok, avem mashia mea la dispozitie ca de obicei si sa speram ca si lex va putea sa vina cu a lui .....prietenul catalin de la bucuresti este incantat si el si va veni cu masina lui ,deci am putea fi max 15 ,ceea ce necesita 3 corturi minim!va fi un intermezzo binevenit pt. ca apoi pe 13 sept sa facem ultima sedinta inainte de programele de toamna -iarna!

p.s. pingu ,bravo pt ideea cu anuntzul tip baner in motion!asa nimeni nu va mai putea pretinde ca a intrat pe forum si "i-a scapat" anuntul!
felicitari si pt noul administrator...Tekno the Spot (prieteni shtiu de ce!!!!!!).
Back to top Go down
View user profile
id

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Wed Sep 02, 2009 8:37 pm

buna idee, superba locatzie......salut aceasta initziativa cheers , ca atare.... ich will albino
Back to top Go down
View user profile
hristina

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Wed Sep 09, 2009 10:24 am

nu ca as duce dorul prea tare dormitului cu cortul :d ...dar cu asa persoane cum as putea sa spun nu?!?!
Back to top Go down
View user profile
pink panther

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Thu Sep 10, 2009 7:25 am

deci..ai spus numai vulcanii noroiosi....mie nu mi se pare prea incitant...din cate inteleg aici vreti sa dormiti la vulcani???okey....eu vin dar nu dorm la vulcani...in zona aceea e o vreme f schimbatoare si daca incepe sa ploua chiar nu e o idee buna. in fine, eduard a zis la un moment dat si ceva de vestigiile rupestre...ei bine, asa ar fii mai complicat, dar si mult mai frumos. in primul rand am putea merge si la colti la muzeul de chihlimbar, sa ne mai culturalizam, iar acolo sunt cateva lucruri destul de interesante, apoi am putea sa mergem la alunis la biserica in stanca, unde se afla si niste vestigii...mai exact 2 chilii in piatra...iar de acolo sa ne intoarcem la Fisici si sa ne mergem la adevaratele vestigii rupestre care sunt mai vechi de 2000 de ani....niste colegi de-ai nostrii de la hasdeu au mers acolo cu un domn profesor si au facut un scurt istoric pt fiecare dintre chilii si e f interesant, iar aici am putea intinde corturile, practic e in padure, dar exista pericolul de a ne trezi cu ursii la usa cortului:D:D:D:D:D:D:Dastept pareri...daca v-ar placea..etc daca mai stiti si voi cate ceva...daca tot iesim..sa vedem si lucruri frumoase, eu am fost la vestigii si la muzeu acum un an si e f frumos, in apropriere de vestigii e si un rau cu apa sulfurata...etc...dar va previn, pt cei cu masini drumul e piuetruit dar e bun.si avem o varianta...sa mergem pe jos de la fisici la vestigii..asta daca va convine, sunt in jur de 3 km...dar e f frumos:)
Back to top Go down
View user profile http://girlonthemoving.blogspot.com
id

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Thu Sep 10, 2009 8:24 am

Pink, traseul propus de tine pare foarte frumos si interesant, dar nu e cam lung? easypen parca a zis ca "a doua zi vom merge la Vulcanii Noroiosi si vom vizita si imprejurimile", care va sa zica nu innoptam acolo... Wink Eduard vede iesirea ca pe "un intermezzo".....Deci din cate imi dau seama, aceasta iesire se vrea a fi un team-building, nu chiar o excursie prin judetul Buzau ( ale carui frumuseti cred ca le-am cam vazut cu totii de-a lungul timpului).......Soooooo, i'm a little confused....... Question si in definitiv si la urma urmei la ce ora e plecarea???? si a reusit cineva sa gaseasca o prognoza meteo exacta pt aceste locatii in urmatoarele 2-3 zile?????
Back to top Go down
View user profile
Vizitator

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Thu Sep 10, 2009 11:19 am

OK...pink /Smile nu stiu ce incerci tu sa faci in primul rand.. excursia asta ai visat-o azinoapte?, cred ca tu pierzi tot sensul acestei mici iesiri.In primul rand noi iesim putin din cotidian, incercam sa ne simtim bine intre noi, membrii asociatiei.. ok?, se pare ca toata lumea a inteles ce reprezinta acest outdoor, in afara de tine. Acum stau si ma gandesc, tu faci parte din asociatie, daca tot n-ai inteles?...Si nu-mi raspunde ca tu doar ai propus nu ai incercat sa impui ceva, ca stiu ca asta vei face, si.. daca noi vroiam una din activitatile pe care tu le-ai "propus", le faceam, sau chiar le vom face,si sa bat si un apropo---- unii din asociatie, poate va fi un soc pentru tine, chiar gandim!!! Nu trebuie sa ne aranjezi tu o excursie.
PS Acest coment nu e un repros, este o observatie.
Back to top Go down
View user profile
symyna

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Thu Sep 10, 2009 3:53 pm

In primul rand multumesc pentru sugestiile facute, pink panther, insa probabil k ar fi mai potrivite pentru unul din viitoarele proiecte pe care speram sa le gazduim, nu pentru aceasta scurta iesire in natura. probabil k postul tau vine si dintr-un caracteristic exces de zel. scratch eu cred ca in cazul de fata mai importanti sunt oamenii cu care imparti cortul si cu care te chinui sa aprinzi un foc, nu partea de "culturalizare". cu alte cuvinte ar trebui sa ne batem capul cu modalitati de a strange un grup cat mai mare si mai bine sudat, nu cu un itinerariu practic imposibil. Dar asta e doar parerea mea si ar trebui luata ca atare (nu ca parerea intregii echipe) pentru k in general nu imi place sa vorbesc in numele altora.

in legatura cu postul lui bunnyfer:
am cautat o prognoza meteo pentru cele 2 zile si am verificat din chiar mai mult de 3 surse de pe internet, toate avand acelasi raspuns. Drept urmare am facut un rezumat si pare o prognoza destul de ok, insa cu totii stim cat de reliable sunt prognozele meteo si cat de mult ne poate surprinde mama natura cand ne e lumea mai draga, asa k fingers crossed. nu putem decat sa speram k n-o sa ne udam Razz

11 sept [list][*]ziua: max. 28˚C, cer partial innorat, sanse de precipitatii de 10%, umiditate 42%, vant 26km/h
[list][*]noaptea: min. 17˚C, cer mai mult innorat, sanse de precipitatii de 10%, umiditate 50%, vant 16km/h

12 sept [list][*]ziua: max. 26˚C, cer mai mult innorat, sanse de precipitatii de 0%, umiditate 45%, vant 23km/h
[list][*]noaptea: min. 17˚C, cer innorat, sanse de precipitatii de 0%, umiditate 61%, vant 8km/h

Last edited by symyna on Thu Sep 10, 2009 4:45 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile http://anymys-symyna.deviantart.com
edooku

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Thu Sep 10, 2009 4:30 pm

exact Pink, Symi a exprimat exact ceea ce as fi vrut sa spun si eu...in principiu speram sa avem o seara memorabila(in care probabil vom dormi spre dimineata) in jurul unui foc bun, unde sa ne punem pe povestit...sa vedem unde am ajuns dupa aproape doi ani...ce intentionam sa facem in viitor...dar sa vorbim si despre noi!sa ne cunoastem mai bine sa simtim ca ne putem cu adevarat baza unul pe altul in situatii extreme!

OK DECI MAINE LA ORELE 16 DECRETEZ MAREA ADUNARE LA CENTRUL PRICHINDEL....SACII DE DORMIT SUNT OBLIGATORII...POSESORII DE CORTURI ROG SA MA ANUNTE IN CURSUL ACESTEI SERI....SI SUMA DE 30 DE LEI PE CARE NE GANDIM SA O INVESTIM IN MICA NOASTRA PETRECERE CAMPENEASCA!

SI REPLAY-URILE AICI SUNT BINEVENITE! ... A INCEPUT NUMARATOAREA INVERSA!!!!
Back to top Go down
View user profile
pink panther

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Thu Sep 10, 2009 7:13 pm

ei bine...lex se pare ca s-a creat o confuzie...dar nu ma intereseaza sa dau explicatii...eu am spus doar ce s-ar fi putut vedea in locurile acelea, pentru ca eduard a zis ca ar fii o idee sa mergem si pe acolo...nu am propus, nu am sugerat nimic mie mi-e absolut indiferent. si daca ati fi citit mai cu atentie postul meu precedent ati fi inteles...mai cititi-l odata, intr-adevar si eu l-am lasat neterminat,(scuzati-mi graba), dar concluzia exact asta era...ca e prea mult de mers si ne ia prea mult timp...dar evident voi trebuia sa aveti ceva de criticat, mai bine nu ati mai citi printre randuri si v-ati da seama si de anumite subintelesuri...incercati sa nu ma mai judecati...si intelegeti ca eu sunt mai mica decat voi si nu am maturitatea voastra in gandire...ar trebuii sa incepeti sa fiti mai indulgenti, pentru ca altfel, niciodata nu o sa ajungem sa fim o echipa adevarata asta referitor la ce a spus lex despre faptul ca am visat azi noapte...:>:>chiar daca eu inca mai pot visa si o sa visez cat o sa am chef:-??
so ne vedem maine la 4, eu am si cort de 4 pers, si saltea, si 4 saci de dormit..as vrea sa stiu daca le aduc cu mine la centru, sau cum facem, adica in caz ca nu suntem destul de multi pentru a merge, sa nu ma plimb cu ele prin oras...
Back to top Go down
edooku

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Thu Sep 10, 2009 8:14 pm

hey pink nu fi trista sau suparata...multi am avut azi o zi proasta(eu cel putin si din motive personale) si poate nu reusim cateodata sa ne facem intelesi!eu si simi cred ca am fost doar expliciti in nici un caz artagosi sau rauvoitori...si fara discutie propunerile tale sunt binevenite iar maine seara putem discuta de asta in liniste langa gratarel... rostul unei asemenea intalniri este printre altele, ca printr-o cunoastere reciproca mai buna sa prevenim neintelegerile dintre noi!
Back to top Go down
View user profile
Vizitator

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Thu Sep 10, 2009 8:36 pm

sunt de acord ca toti am avut o zi proasta, chiar foarte proasta.. si totusi m-a enervat cum ai pus problema pink. Si apropo, suntem o echipa adevarata, daca tu nu te simti ca nu faci parte,..e problema ta...Nu vreau sa ma cert cu nimeni, si am spus ca este doar o observatie... Si daca zici ca nu o sa fim o echipa adevarata, sunt 98% sigur ca tu nici nu sti cine sunt:)) deci nu e vina noastra:).. Si nu incerca sa intri in discutii contradictorii cu mine.. chiar nu are rost.
Back to top Go down
View user profile
symyna

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Thu Sep 10, 2009 9:30 pm

Ce-ar fi sa ne calmam putintel? Iar se incing spiritele printre randurile post-urilor:P Din nou o parere personala.
Ideea e k acesta e un forum liber (tot se presupune ca traim in "land of choice") si avem cu totii dreptul la o parere (sau observatie, sau cum vreti s o mai numiti) iar cat timp se evidentiaza caracterul pur subiectiv a acesteia (si nu acela de adevar general valabil) mi se pare k nu prea are rost sa ne simtim ofensati atat de usor (ceea ce nu echivaleaza cu pasivitatea si lipsa unei replici la un comentariu ce ne vizeaza direct). Nu de alta, dar mi-e teama k o s ne trezim in mijlocul unu conflict sau macar al unei contradictii interminabile pentru care nimeni nu va fi vinovat. Cum asta? Pai pur si simplu pentru ca avem cu totii o scuza la indemana... unii am avut o zi prooasta, sau o saptamana proasta, sau in general o viatza de ocalitate indoielnica, altii suntem cam obositi si nu raspundem pentru degetele noastre care fug pe tastatura fara s fie controlate, unii ne-am nascut cu un an sau doi mai tarziu decat ceilalti si deci suntem imaturi = trebuie sa ni se permita orice... ati prins ideea Wink
Ca sa nu o mai lungesc... hai sa nu uitam care era scopul nostru initial (un mic outdoor de inceput de toamna) pierzandu-ne capul printre subintelesuri, citit printre randuri sau detalii inutile.
Back to top Go down
Vizitator

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Thu Sep 10, 2009 9:58 pm

Sunt de acord cu simina:)
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Thu Sep 10, 2009 10:03 pm

Eu sunt paşnic de fel aşa că nu voi critica sau adăuga ceva. E important să ne adunăm... restul... muştar la sepie... că tot e la modă...
Aşa că eu vin cu una bucată sac de dormit şi una bucată chef de vorbă pentru că niciodată nu am fost fanul "discuţiilor tastate".
Peace out ! afro
Back to top Go down
edooku

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Thu Sep 10, 2009 10:41 pm

simi .....oficial si fara echivoc ma declar indragostit de tine!!!!!tine-o tot asa!!!! esti unul din cele mai produse ale noastre si dorim asta la cati mai multi dintre noi!exemplu de daruire si profesionalism....eu personal sunt extrem de mandru de tine (si nu numai) si apreciez si recunosc ca inca mai am de invatat de la tine...chiar daca in mod normal ar trebui sa fie invers!!!!

ps PT LIVIU: my young apprentice the force is strong in you!!!!!!
Back to top Go down
View user profile
id

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Thu Sep 10, 2009 11:24 pm

.......deci.......:
Pink, nu cred ca varsta ar trebui sa reprezinte un complex in cadrul unei asociatii a carei denumire este "Tineret...." Wink si daca e sa o luam asa,fiind "prospatura", eu sunt cea mai "tanara" din asociatie...... Laughing
Symy, 10x pt prognoza si sper sa fie asa (desi nu prea am incredere in ANM...) si congrats 4 being "the peacemaker" of the forum Very Happy
Liviu, "un pic de mustar la sepie", k? Laughing (fiind atat de tare, se retine ca atare)
May we all have a good day until 4 pm.....after that, it's only up to us........ Cool
Back to top Go down
View user profile
Vizitator

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Fri Sep 11, 2009 12:13 am

Pink, vezi..chiar ti-am demonstrat ca suntem o echipa adevarata, suntem prieteni si chiar o familie in aceasta asociatie.Wink (daca tot nu crezi, citeste commenturile de mai sus) si imi cer scuze daca ai interpretat gresit,ce vroiam sa demonstrez.
Back to top Go down
View user profile
symyna

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Fri Sep 11, 2009 12:49 am

hai la culcare toata lumea k maine va asteapta o zi foarte lunga si o noapte foarte alba Razz
pana una alta tin sa mentionez k ma bucura enorm postul venit "de la centru" (vorba lui nea Caragiale). E incurajator sa afli k eforturile tale nu trec neobservate... si multumesc tuturor pentru aprecieri Embarassed (deja ma simt d park as tine discursul de multzumire dupa primirea oscarului asa ca o sa trec mai departe:)) ).
sper doar k eforturile mele sa nu fie in zadar, sa fiti un grup sufcient de mare si pus pe shotii asa cum va stiu si sa va bucurati de 2 zile daca nu senine, atunci macar uscate Very Happy (asta apropo de un post anterior Liviule Razz )
Back to top Go down
pink panther

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Fri Sep 11, 2009 1:32 pm

okey... eu doar oferisem niste informatii nu stabilisem ceva...dar in fine ziua proasta vremea aiurea...etc...
Back to top Go down
id

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Fri Sep 11, 2009 1:38 pm

chill out, pink........toti avem momente de incordare......unul cred ca l-ai vazut azi la pranz pe la crang, trait de subsemnata... Wink by the way, check your pm inbox.....
Back to top Go down
View user profile
pink panther

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Sat Sep 12, 2009 3:44 pm

pingule ce sentimental ai devenit!!cred ca e de la partenerii tai de somn:D:D:D:D.....>Very Happy<>Very Happy<...bunnyfer are dreptate...a fost un moment de incordare...parerea mea e ca iesirea de ieri a fost o experienta grozava pentru noi, ne-a apropiat mai mult, iar daca eram mai multi era si mai bine si frumos....:> abia astept urmatoarea iesire:D:D:D:D:D
Back to top Go down
id

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Sat Sep 12, 2009 5:59 pm

care peripetzii, pingule??? Laughing adevaratele peripetzii le-a cauzat "prietena" noastra care a venit la furat (desi la un mom dat parca cerea voie Laughing ), pe care voi, "cort-ishtii" nu ati vazut-o in action.......caine, huh????????????.....i'll share the photos with u.... Wink
si pink..........ai dreptate, daca eram mai multi........Dar in fine, eu incerc sa vad lucrurile altfel:pana la urma, uneori, nu conteaza cantitatea (unui grup, sa zicem), ci calitatea... Wink
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Sat Sep 12, 2009 6:00 pm

"Dragi tovarăşi şi preteni" mie... mi-a plăcut. Mai vreau odată.
Ne-am distrat, am avut parte o natură primitoare, un pic murdară dar pentru ca aspectul ăsta să fie remediat există Eco Thinking, am testat muştarul special al lui bunnyfer Wink şi am fost "jefuiţi" de o şireată vulpe ce vroia pe lângă mâncare să-şi facă poze de haifaiv, nu-i aşa Sim ?
Ce să mai, o ieşire pe cinste !
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   

Back to top Go down

Outdoor activities! 11-12.09.09
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next