Tineret Buzau 2007

Forumul oficial al Asociatiei Tineret Buzau 2007

HomeRegisterLog in

Share | 

Outdoor activities! 11-12.09.09

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
id

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Sat Sep 12, 2009 6:05 pm

Liviu......mie una insist sa imi detaliezi (maine, eventual) ce parte ti-a placut, concret.... Laughing si ce anume "mai vrei o data" Wink si 10x pt mentzionarea mustarului "a la bunnyfer", dar de tonele de sepie si caviar pe care le-am gatit, nu zici nimic???????? Laughing lasa, am zis eu....pe principiul "POT SI SINGURA".... Laughing
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Sat Sep 12, 2009 6:08 pm

Sincer, sincer ?
Partea comestibilă... DA... m-aţi prins, nu am putut să-mi savurez în secret "micii la pahar"...
Back to top Go down
id

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Sat Sep 12, 2009 6:16 pm

tu vorbesti?????????....voi, "cort-ishtii", ati mai savurat mici si pe calea aerului daca nu ma insel????..... Laughing mai tarziu in noapte.......of, nu va mai satura Dumnezeu.......... Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Guest
Guest

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Sat Sep 12, 2009 6:19 pm

Si voi "maşiniştii" ne luminaţi calea, nu ?
Back to top Go down
symyna

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Sun Sep 13, 2009 12:32 pm

=))) Doamne ce m-am mai distrat ( si in "expeditie" dar si citindu-va posturile astea Razz ). M-am trezit sa dau si eu cu subsemnatu' cam in al 12-lea ceas, dar nu cred ca e o problema Smile

Pinguinule... ce-a fost a fost. :-j de asta suntem o echipa, sau cum spunea si lex, "o familie". intotdeauna vom mai intalni probleme, dar e important sa invatam sa le depasim, sa mai si trecem cu vederea unele lucruri, macar ca exercitiu pentru "viata reala" in care tre' sa recunoastem ca nu am pasit inca in adevaratul sens al cuvantului. Parerea mea e ca de fapt conteaza foarte mult ca dupa ce gresesti sa iti asumi responsabilitatea si sa-ti recunosti vina, iar tu asta ai si facut >Very Happy< ( aviz amatorilor).

Bunnyfer... cheers ma inclin. Nu-s eu cea mai carnivora persoana din lume, dar "sepia" noastra de aseara a fost... dumnezeu pe pamant Razz Smile) dupa cum ne-a confirmat si Foxy care a savurat o portie mai mult decat indestulatoare si tot a simtit nevoia sa mai caute (iar camera mea foto a fost victima colaterala in aceasta cautare Razz ). iar pentru ingredientul secret din mustar... tot respectul tongue

Multumim dacia pentru k ne-ati produs cele doua mijloace de transport/adaposturi anti-ger Wink).... si da... sa nu uitam si de soferii nostri care ni le-au pus la dispozitie si ne-au dus si la destinatie (intregi si inainte de miezul noptii tongue )

Liviu... fotografu nostru cu inclinatii de cleptoman:P da macar erai echipat pt orice... cred k si pentru eventalitatea in care ne pica cerul in cap aveai o solutie pregatita p undeva prin rucsac Smile)

Mada... french lookin'. ajutor de bucatar si chiar si asa ai facut grupu sa arate ceva mai stylish... si ti-ai sacificat si genunchii dormind in "scufitza rosie" Razz

Multzumim si mamei natura care ne-a oferit un cer senin si plin de stele si o zi de sambata chiar prea calduroasa, chiar mai bine decat prognoza mai sus postata Smile

cred ca nu am uitat pe nimeni... scratch cam atat deocamdata... restul azi la adunarea d la 15:00 Wink
Back to top Go down
View user profile http://anymys-symyna.deviantart.com
id

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Sun Sep 13, 2009 12:47 pm

yes, people............it's the final countdown..........less than 2 hours...... Razz and we shall have photos....lots of them, all of them......pt ale mele imi cer scz anticipat.....u might still find some smelly traces of oregano( acest element sine qua non se pare al bucatariei romanesti traditionale tongue ) among them... Laughing
Back to top Go down
View user profile
pink panther

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Sun Sep 13, 2009 9:11 pm

okey...dat fiind ca am de scris un post lung o sa ma leg cam de tot ce ati spus in posturile anterioare...ei bine, pana acum nu mancasem friptura cu oregano...si am mancat dupa multe retete(alor mei le place sa incerce de fiecare data ceva nou...o sa le sugerez reteta a la Eduard:>)cred ca nici our friend Foxy nu mai mancase asa ceva vreodata,asa ca a mancat-o pe toata:D:D

eh...dormitul in masina cu siguranta nu a fost cel mai rau,(adica se putea si mai rau:D:D), iar eu ce sa fac? daca dzeu mi-a dat picioarele lungi??:-?? ei bine, puteam sa-mi iau cortul de acasa si sa dorm pe saltea confortabil, dar daca sunt racita:(Neutral dar nu cred ca voua in cort v-a fost frig...nai ales unora, sau daca v-a fost ati stiu voi cum sa va incalziti...mai ales liviua si pingu:D:D:D:D(joke)Very Happy:D:D:

ei bine bunnyfer...credeam ca iepurilor le e frica de vulpi:D:D:D:D:D:Ddar se pare ca sunt si exceptii:P:P:P

si sunt de accord si cu liviu(ca ar mai trebuii sa iesim), dar si cu bunnyfer, intr-adevar calitatea echipei primeaza, si nu neaparat cantitatea;)

si eu vreau sa le multumesc celor 2 soferi foarte calmi si cu spirit de aventura:D:D:D

si liviule...ce mai eco thinking si altele...ntz ntz ntz Very Happy:D:D

acum asteptam comentarii si din partea soferilor:>:>:>:>:>:>:>
Back to top Go down
View user profile http://girlonthemoving.blogspot.com
symyna

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Sun Sep 13, 2009 9:26 pm

corect, pantera... soferii nostri cam shomeaza Suspect mai ales cand tu ai avut chiar teme pentru acasa, daca pot spune asa... Razz la ei ar trebui sa mergem dupa principiul "si tacerea-i un raspuns" ? hmmm... oare chiar atat de groaznic a fost pentru ei incat nu dau chiar niciun semn? Nu cred, dar vreau totusi sa vad in scris care-i si parerea lor... sa ramana pentru posteritate. Wink)
Back to top Go down
pink panther

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Mon Sep 14, 2009 10:57 am

eh, mai asteptam, poate ei vor sa concentreze concluziile, vor(probabil) sa vada mai intai parerile noastre, iar ei la sfarsit incheie in mod fastuos:>:>:>
Back to top Go down
id

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Tue Sep 15, 2009 6:03 am

....sau pur si simplu acest outdoor i-a lasat speachless.. Razz adik.....locatzie minunata, fete frumoase&destepte, mancare buna,oregano la greu, vulcani mirifici, fauna locala vazuta live (unul a vazut iepurele, celalalt vulpea), lumanari, faclie, cort, masini, muzica, poze.......mai vreti ceva????... Wink poate ca pur si simplu nu isi revin si inca retraiesc acele clipe... lol!
Back to top Go down
View user profile
id

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Wed Sep 16, 2009 8:41 am

hmmm........se pare ca aici nu se aplica principiul timisoreana:"povestea continua"..............s-a terminat cam brusc........ Suspect si cred ca nici prietenii nu stiu de ce....Guten Morgen fur alle da...... Smile
Back to top Go down
View user profile
symyna

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Wed Sep 16, 2009 9:02 am

da... something's fishy 'bout this (probabil de la sepie Razz ) cam prea multa liniste... (o fi silence of the lambs sau silence before the storm? ) trebuie facut ceva in privinta asta scratch
Back to top Go down
pink panther

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   Wed Sep 16, 2009 10:47 am

sper ca nu inaintea unei furtune, nu ar fii prea dragut, dar totusi e un semn de intrebare, iar cei in cauza ar trebuii sa dea un raspuns:)
si despre vulcanii noroiosi, s-au dovedit, pentru mine cel putin, noroiosi in adevaratul sens al cuvantului...dar in fine, mi-a placut sa asist la anumite operatii cu manusi chirurgicale in mijlocul craterului, iar cel pe care l-a omorat pingu, scurgandu-i tot malul a fost perfect pentru cateva poze memorabile...se pare ca week-endul nostru a fost foarte reusit din punctul de vedere al unora dintre noi, pentru ca celorlalti nu le stim parerea...dar poate o sa catadicseasca sa se afirme si ei in curand, acum trebuie sa intelegem si noi ca au si ei treaba lor, asa cum ii inteleg si ei pe cei care nu scriem pe forum(pentru ca suntem mult prea ocupati!!!)
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Outdoor activities! 11-12.09.09   

Back to top Go down

Outdoor activities! 11-12.09.09
View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2