Tineret Buzau 2007

Forumul oficial al Asociatiei Tineret Buzau 2007

HomeRegisterLog in

Share | 

insomnia

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
id

PostSubject: insomnia   Fri Sep 18, 2009 1:09 am

symy, cand prinzi mutanta, let me know... Laughing si explain yourself....despre ce fel de mutatii e vb???
Back to top Go down
View user profile
symyna

PostSubject: Re: insomnia   Fri Sep 18, 2009 1:28 am

Gata. am lichidat-o >Smile Muhahahaha. Da, oameni buni, stiu ca nu aveti idee despre ce abereaza aici insomniacele de serviciu. Curiosi cine e (sau mai bine zis A FOST) mutanta lichidata? Nu? Eu tot o sa va spun Razz.
Stiu ca noi suntem eco-friendly si incercam sa nu intram cu bocancii in sufletul mamei natura, dar eu tocmai am trecut printr-o pasa usor psycho finalizat prin sucombarea (asistata de subsemnata) a unei anomalii care intr-o viata anterioara parea sa fi fost o musca enervanta si dezgustatoare. Acum era o musca enervanta si dezgustatoare... cu supradoza de steroizi. Nu stiu de ce era atat de mare, ce anume incerca sa compenseze prin asta si nici de ce am simtit nevoia sa urlu celebrul "mori mori mori!!!" cand m-am luptat cu ea... :-? probabil am nevoia de o camasa alba cu manecutze luuungi si legate frumos la spate:P Smile)

PS: rad eu, da nu-i rasul meu=)))

Last edited by symyna on Fri Sep 18, 2009 1:40 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile http://anymys-symyna.deviantart.com
id

PostSubject: Re: insomnia   Fri Sep 18, 2009 1:39 am

iti imprumut eu o camasa d-aia....am mai multe... Laughing .....a fi eco-friendly nu cred ca se refera neaparat la insecte, asa ca dormi in pace......sau cum era celebra poezie...........:
Supra noctem fascinatem
Tollit se superba luna,
Quies somnium ubique,
Noctem bonam.............. Razz
dar....sa revenim la oile noastre, pe care pesemne nu suntem apte a le numara in aceasta noapte ( ca altfel eram de mult in lala-land Sleep).......cine e curios pe aici??? scratch(razi tu, dar categoric nu e rasul tau....)
Back to top Go down
View user profile
symyna

PostSubject: Re: insomnia   Fri Sep 18, 2009 1:51 am

ok... I will rest in peace... eventually Razz
pai eu tot incerc sa iti urez o noctem bona de vreo ora, dar nu ma lasi deloc sa imi fac somnul de veci... pardon...de frumusetze Wink)Razz

cat despre curiosi... le acordam prezumtiaa de nevinovatie (mai ales ca a mai inceput si scoala) si ii asteptam maine, la o ora rezonabila nu numai pentru Edward si clanu lui (k tot se starnise o isterie cu amurgu lor:P:))
Back to top Go down
id

PostSubject: Re: insomnia   Fri Sep 18, 2009 2:01 am

erata: Edward si clanul Cullen nu dorm ......deci pt ei orice ora e rezonabila.....Wink cat despre asteptatul tau....e ca si cum ai astepta sa bage buze de pui...... Neutral
Back to top Go down
View user profile
symyna

PostSubject: Re: insomnia   Fri Sep 18, 2009 2:26 am

Momentan nu mai am insomnie in stoc, asa ca ma retrag (si poate o sa visez k am si viatza sociala) ... tot "ultimul mohican" am ramas si azi Razz
Back to top Go down
pink panther

PostSubject: Re: insomnia   Fri Sep 18, 2009 2:14 pm

ah...imi pare rau pt voi ca nu aveti somn...ce sa zic, cred ca sunteti putin dezamgaite, si incercati din rasputeri sa tineti forumul acesta in viata...dar poate trebuie altceva:-?? nu mai e atractiv pentru membrii asociatiei sa-si piarda timpul pe aici?? voi nu aveti somn, si e un lucru care va face placere...mie imi place sa discut pe aici, si mai sunt si curioasa, dar restul:-?? nu sunt ca noi. si puteti sa ziceti ce vreti, dar consider ca lumea asta este atat de dezorientata, de debusolata, o lume care cica este atat de bine structurata si functionala, si care a evoluat atat de mult, incat sunt atatea sanse de schimbare si mutare, incat nimeni nu mai stie ce rea sa faca cu adevarat circumstante sunt cele care decid
Back to top Go down
View user profile http://girlonthemoving.blogspot.com
id

PostSubject: Re: insomnia   Fri Sep 18, 2009 5:29 pm

....eheeee, pink, la discutii in ceas de seara, am ajuns noi la concluzia, ca printre altele, si forumul acesta aflat momentan in moarte clinica, e una din cauzele insomniei noastre comune..... Rolling Eyes ...personal, ma bucur ca iti face placere sa mai discuti si pe aici....ca si noua, insomniacelor ne face placere.......dar se pare ca deja e ceva foarte cozy si intim.....intre 3-5 persoane........asadar......eu zic sa multumim creatorilor si administratorilor forumului, pentru ca ne-au oferit un canal de comunicare alternativ (in cazul in care messu sau facebook patzesc ceva......).. Razz .......daca sesizati o urma de ironie in mesajul meu, atunci ce sa zic...........nu imi cer scuze si bv.....sunteti pe drumul cel bun........ Mad .......acum o sapt (fix pe la ora asta) incropeam un grup pt iesirea din weekend..........speram k duminica sa fim mai multi....si am fost.....si rezultatul este ca........fiecare om are viata lui (fapt incontestabil, desigur) si ca din cand in cand, ne mai gandim (cum zicea edy mai demult) sa apelam la TB 2007 pe post de agentie de turism (una cu preturi imbatabile), iar forumul deja se contureaza ca acel spatiu foarte primitor din agentie, unde turistului ii sunt expuse ofertele si unde se stabilesc toate detaliile plecarii...... No ........ma opresc aici.....
Back to top Go down
View user profile
symyna

PostSubject: Re: insomnia   Fri Sep 18, 2009 5:51 pm

Bunnyfer eu tin sa te contrazic ferm! atunci cand o agentie de turism iti ofera o promotie asemanatoare, de obicei te entuziasmezi atat de tare incat iti mai aduci si familia si prietenii si catzelul ca sa se bucure si ei. Ba te mai trezesti ca le si multumesti in genunchi casierelor, de parca ele ti-ar fi oferit o ocazie unica in viata. Se intampla macar ceva semanator in TB2007? n-as prea crede. deci nu, asociatia noastra nu este tratata nici macar ca o agentie de turism
Back to top Go down
id

PostSubject: Re: insomnia   Fri Sep 18, 2009 5:56 pm

Symy, eu tin sa te contrazic si mai ferm : ba vine toata familia.....atunci cand e momentul "cumpararii" beletelor.... Smile ca in rest, dupa ce ai cumparat de la o agentie, cu tot neamu' tau si dupa ce ati fost toti in vacanta k o familie d-aia fericita, doar nu va intoarceti de nebuni zi de zi sa multumiti agentiei....nu se face asa.....e o questie temporara: vii, vezi, alegi, te bucuri, multumesti alora inainte si eventual imediat dupa vacanta si apoi iti vezi de viata ta....eventual, daca agentia a reusit ceea ce se cheama fidelizarea clientelei, prin seriozitate, transparenta si acordarea unor servicii impecabile, turistul din tine se va intoarce la urmatorul concediu TOT la acea agentie......dar atat....
Back to top Go down
View user profile
pink panther

PostSubject: Re: insomnia   Wed Sep 23, 2009 9:18 am

fetelor...nu va mai tot contraziceti voi pe aici, pentru ca o faceti degeaba si pentru nimeni...in schimb as vrea sa fac o remarca....adminii au anumite responsabilitati, iar daca nu si le pot indepliniti, sa nu si le asume. 13 a trecut de mult, am inteles ca nu va pricepeti, ca nu aveti net, dar macar incercati sa faceti ceva, suna-ti un prieten, sau vorbiti intre voi, descurcati-va ca totul sa fie in ordine. ca si moderatori, ar trebuii sa va mai uitati si pe posturi sa vedeti daca toate sunt in regula...in mai multe topicuri ar fii ceva curatenie de facut...problemele astea organizatorice nu dau bine Mad Rolling Eyes va rog sa va faceti putin timp si pentru lucrurile neinsemnate
Back to top Go down
id

PostSubject: Re: insomnia   Wed Sep 23, 2009 10:34 pm

pink, chill out..... Wink insomniacele asa au facut.......totul se rezolva de la sine..... Smile...eventually...........maktub....
Back to top Go down
View user profile
symyna

PostSubject: Re: insomnia   Wed Sep 23, 2009 10:42 pm

resemnare, dulce resemnare Smile)) pink, eu cred k tu te afli ink prin primele stadii ale acceptarii...sucombarii forumului:))) ... undeva pe la "anger" probabil. da lasa k ne ajungi tu curand si iti dai seama k morile de vant ne-au nenorocit posterioarele Razz Wink
Back to top Go down
symyna

PostSubject: Re: insomnia   Thu Sep 24, 2009 10:39 pm

Ladies and gents of this comatose forum… of which I still seem to be attached somehow. I guess cause it’s basically a memory of our used-to-be energy and commitment that I’m futilely trying to revive… Or I’m just being weird lately. Anyways, I could call this my swan song, but I’m neither trying to be melodramatic, nor am I dying anytime soon (hopefully :-S ), so this is my advice to everyone… no one… whatever! Here goes nothing.

Wear sunscreen!
If I could offer you only one advice for you to follow at all times, applying lots of sunscreen would be it. The long-term benefits of sunscreen for the skin have been proved by scientists. Any other advice coming from me relies on nothing more than my own hectic and seriously deficient life experience.
But I am known for doing useless things, so here it is anyway:

Enjoy the strength and beauty of your youth!
Oh, never mind. You won’t understand the power and beauty of your youth until they're already gone. But trust me, in 20 years, you'll look back at photos of yourself and recall (in a way you probably cannot imagine right now) how many options lay before you and how fabulous you actually looked. You are not as fat, short, ugly or dull-looking as you imagine now.

Travel!

Every day do one thing that scares the living… carbon out of you.

Stop worrying your head off about the future. Or worry knowing very well that worrying about every tiny problem is as effective as trying to solve an equation by chewing berry-flavored bubble gum. The real troubles in your life are highly likely to be things that never crossed your worried mind, the kind that blindside you at 4 pm on some mundane Tuesday. So chill the funk out.

Laugh out loud in a crowded subway.

Brush your teeth.

Don't waste your precious time on jealousy. When you’re constantly competing against all and no one in particular sometimes you're ahead, sometimes you're behind, but the race is long and, in the end, it's only with yourself. So stop comparing “me” with “them” and start being you already!

Have fun.

Don't be thoughtless with other people's hearts. Don't put up with people who are reckless with yours.

Remember the compliments you get… from your mom, your best friend, your first sweetheart, your teacher, your kid brother/sister, your lover, your cable guy, your stalker… Forget the insults. If you succeed in doing this, please don’t forget to tell me how.

Keep your old love letters and your new love e-mails. Throw away your old bank statements.

Exercise!

Don't feel guilty for not knowing what you want to do with your life and if the notion of “future” plans to you barely stretches ‘till your next night out or failed exam. Some of the most interesting people I know now didn’t know at 18 what they wanted to do with their lives. Some 40-year-olds I know still don't, but that’s a whole other story.

Drink a lot of milk. Get plenty of calcium. Be kind to your knees. You'll miss them when they're gone.

Don’t be embarrassed to ask for directions from time to time. You might find the place you’ve been looking for has actually been under your… nose for a while.

Maybe you'll marry your soulmate and love of your life, maybe you won't. Maybe you'll have lots of children and actually afford tuition for all of them, maybe you won't. Maybe you'll get a loud and embarrassing divorce at 40, maybe you'll dance the oh-so-popular penguin dance on your 75th wedding anniversary. Whatever you do, don't ever congratulate nor criticize yourself too much. You choices are probably half chance half divine intervention. So are everybody else's.

Get to know and love your body (don’t be afraid of becoming a bit too much like Narcissus). Use it on every occasion in every way you can. Don't be afraid of it or of what other people think of it. It's the greatest instrument you'll ever own.

Dance in front of a mirror.

Get to know your parents. You never know when they'll be gone for good.

Be nice to your siblings. They're your best link to your past and the people most likely to stick with you in the future. It’s the whole “blood thicker that whiskey” cliché.

Show off your karaoke skills in front of an unsuspecting audience and don’t give a donkey’s ass if their ears are bleeding

Understand that friends come and go like money or seasons, but with a precious few you should hold on (they know too much). Work hard to overpass the gaps in geography, lifestyle, and beliefs. The older you get, the more you need the people who knew you when you were young.

Live in a big city once, but leave before it makes you hard and grey on the inside.

Live in a peaceful little house up in the mountains, near a lake. Never leave it even if it makes you soft.

Accept certain undeniable truths. Prices will rise. Politicians will deceive the gullible. You, too, will get old. And when you do, you'll fantasize that when you were young and people still talked to each other instead of chatting, prices were reasonable, politicians were noble, and children respected their elders.

Respect your elders… if they actually did something worth respecting. If not, still be kind to them. They’re old, they have no teeth and plenty of arthritis. They need to smile from time to time. You will, too.

Don't expect anyone else to support you for the rest of your life, you funds-sucking parasite. Maybe you have a trust fund. Maybe you'll have a wealthy spouse. But you never know when either one might run out and you’ll actually have to move your couch-potato bum off the leather sofa.

Take care of your hair. Trim it, wash it, style it… but don't mess too much with it or by the time you're 40 it will look 85.

Be careful whose advice you take, but still be patient with those who supply it. Advice is often a form of nostalgia. (Note to self: seem interested when grandma’s telling you about choosing a “proper” lad to marry before you turn 20 and you’re already an old prune) Providing advice without being asked is a way of fishing the past from the dumpster, cleaning it off, painting over the ugly parts, and selling it for more than it's worth.

But trust me on the sunscreen. Razz Wink)
Back to top Go down
id

PostSubject: Re: insomnia   Fri Sep 25, 2009 6:38 am

geez....Smile)...beware, this was just half of the avatar speaking....the other half is on it's way Smile)..well, symy.....this time u really did it.... Very Happy ....u really kind of covered it all....as far as i'm concerned, 10x a lot for the pieces of advice, as well for giving me something to read during my morning coffee...but what about that "following my own advice" issue? have you managed to do that? Laughing i stil can't...about the advice being a form of nostalgia, yeah...at times i guess it is, but trust me : everything i told u about living your student-life, it was sincere and for me that's more like a relief.....no nostalgia whatsoever.. Laughing Thank God for graduating and stil being alive.... Laughing And if i may add another piece of advice: try to look forward to the future, to make some plans, but never forget that the only certainty one has is "today"...if tomorrow never comes, u'll never fulfill your plans, wishes or desires.....so try to make the best(whatever that may mean) of each day of your life..... Wink (of course....the advice-giver has issues doing that... Laughing )....
Back to top Go down
View user profile
id

PostSubject: Re: insomnia   Fri Sep 25, 2009 6:55 am

PS: promit ca de indata ce imi revin si mai recuperez din energia pierduta in neant si somnul dus pe Saturday's H2O saptamana aceasta pale , iti raspund punctual..... lol! sau vin cu adaugiri si noi "sfaturi practice pentru tinerele mame"........dar trebuie sa fim atente, caci........noi le dam, noi le urmam... Razz stii...
Back to top Go down
View user profile
edooku

PostSubject: Re: insomnia   Mon Jan 04, 2010 6:26 pm

ar fi trebuit poate sa creez un nou topic dar titlul astuia mi se pare relevant....INSOMNIA!am realizat la sfarsitul lunii sebtembrie cat de inselatoare sunt aparentele si mai ales cat de inselatoare este increderea mea in tanara generatie si in natura umana...traim vremuri nebune,vremuri de "teroare portocalie" ,criza ,recesiune abandon,saracie....consecintele imediate sunt ascutire imediata a instinctului de conservare,transformarea omului in fiara ,cresterea exacerbata a egoismului!
Romania a inportat din occidentul mult visat, aspectele facile si irelevante ale unei existente dezumanizate dar plina de satifactia marunta a comercialului!
in apropape 3 ani de activitate in TB 2007 ,si fortat de aproape 50 de zile de claustare in propria locuinta datorata unei fracturi de picior,am reflectat indelung si am incercat sa pun cap la cap tot ce s-a intamplat in acesti 3 ani!ce a fost gresit la mine ca manager....ce este gresit in insasi conceptul de activitate voluntara ,liber consimtita si folositoare societatii!cu partea a doua a conceptului cred ca este simplu...NIMIC nu este gresit...dar doar ca si concept!caci punerea lui in practica in societatea tinerilor de azi este imposibila.....si de aici primul enuntz al enuntului meu(ce am gresit eu ca manager) este evidenta....am gresit TOTUL! pentru ca abordarea mea nu a tinut cont de ceea ce vad in jur...pentru ca incredera mea desi inselata sitematic am tot continuat sa o acord!
am reusit sa puncatm pe harta europei prin programe locatii absolul fabuloase ,Irlanda,Anglia,Portugalia,Spania,Germania,Rep.Ceha,Austria,Estonia,Letonia,Romania,Bulgaria,Grecia,Rep. Macedonia si Turcia!s-a mers cu avionul,cu vaporul cu autocarul cu trenul sau masina...s-au vazut locuri frumoase s-au legat prietenii sau chiar iubiri,s-au invatat lucruri noi...s-au luat diplome care pentru uni acum se dovedesc extrem de folositoare!
m-am hotart sa fac un pas inapoi sa vad daca din cei implicati cineva are o initiativa sau macar are curiozitatea sa vada ce se intampla....concluziile trase de aici sunt amare....se pare ca orice traieste in tara asta doar prin leaderul ei....de la partidele politice,la firmele de scuces sau chiar la asociatiile non profit!nu credeam ca mentalitatea asta de a primi ...de a delega responsabilitatile tale altcuiva nu va persista mai mult de o generatie dupa ceausescu....constat cu regret ca cei nascuti dupa 90 (deci in plina libertate) manifesta din plin aceasta gena....dublata de un egocentrism ridicat(probabil cauzata de instrainarea resimtita ca urmare a diminuarii implicarii sociale si a timpului excesiv petrecut pe net) si frustrari emotionale puternice(dezechilibrul bogait saraci atata de adanc la noi presupun ca este cauza majora)!
oricum s-ar sune ca suna pesimist si poate prea critic ...hm,pesimist cu siguranta....critic...eu o resipt mai mult ca pe o observatie ce doare(poate gresita si evident pur personala)...dar un lucru este sigur...M-AM INTORS!si in anul asta care se anunta atata de greu pentru toata lumea sunt dispus sa o iau din nou de la capat si sa fac lucrurile mult mai bine decat pana acuma...pentru cei inca interesati vestea este urmatoare...in ultima sambata din ianuarie va fi o intalnire in acelasi centru care ne-a gazduit si pana acum!
2010 bine ai venit!.....
Back to top Go down
View user profile
id

PostSubject: Re: insomnia   Tue Jan 05, 2010 10:14 am

In lumea actuala, conceptul de voulntariat are un iz utopic. Viata a devenit ( cel mai probabil este inca din clipa in care ne nastem, desi noi constientizam abia mai tarziu) o lupta acerba pentru….pentru ceva, orice care sa ii confere individului satisfactie si multumire de sine. Si e greu sa te gandesti la voluntariat in adevaratul sens al cuvantului si indiferent de domeniul sau de aplicabilitate in momentul in care intreaga existenta te face sa fii beligerant (cu tine insuti, cu cei din jur, cu realitatile cotidiene). Exista si situatii in care activitatea de voluntariat da roade (cazurile consacrate), dar asta numai pentru ca voluntarii respectivi au teluri si obiective comune, la nivel macro. La nivel micro, implicarea poate parea derizorie, pentru ca efectele sale benefice nu apar atat de repede pe cat ne-am dori; in acel moment se naste sentimentul inutilitatii oricarui efort personal si dorinta de a “castiga” ceva in schimb, repede, pentru ca viata trece.
In cazul de fata nu exista vina si vinovati. Problema poate fi rezumata mult mai simplu: un grup eterogen are intotdeauna nevoie de coordonare si control din partea factorului care a generat coeziunea membrilor la un moment dat; in caz contrar, individualitatile ies la suprafata si apar totodata dispute aprinse, de multe ori despre nimic…(arhiva acestui forum e plina de dovezi elocvente in acest sens). Orice om doreste sa epateze printr-o serie de calitati pe care le are realmente, dublate de acele calitati fictive care ii sunt sugerate si alimentate de cei din jur…..orice om, oriunde in lume, indiferent de varsta, rasa, context… Este proverbiala si urata natura umana….atata tot. Pana la urma de ce ar trebui sa ne supunem unui grup, unui conducator, unor reguli? Putem fi chiar noi un grup in sine sau un conducator (se pare ca la un moment dat 3 sferturi din omenire isi descopera veleitati “innascute” de lider), putem fi noi cei care fac legea….Desigur, toti invatam in scoala ceva despre niste “grupuri sociale”, despre apartenenta omului la o serie de astfel de grupuri pentru ca el este, nu-i asa?, o fiinta sociala, etc….frumoasa teorie, de care ne rupem toti in secunda in care grupul nu mai satisface nevoile noastre personale (desi teoria zicea ca noi deservim interesele grupului, nu invers)…s-ar traduce prin egoismul specific naturii umane. Poate ca e blamabil, poate nu; in orice caz e discutabil.

Asadar, iata o mostra de dialectica pura, care la un moment dat poate fi chiar o scuza….cati dintre noi nu se scuza zilnic, in diverse situatii de viata? Pai, a gresi este omeneste, nervii ti-i mai fac si cei din jur, si factorul socio-economic si cel politic si tot asa…. Corect, da…uneori esti constrans de imprejurari sa iei decizii care sunt impotriva vointei tale, dar nu mereu! Caci daca mereu ar fi actiunile si deciziile noastre controlate de cei din jur, inseamna ca fiecare din noi este o amarata de eroina de telenovela a carei viata aproape ca nu ii mai apartine la un moment dat (clasicele situatii in care este obligata sa se marite cu un necunoscut, dar nu ii poate spune adevarul celui pe care il iubeste pentru ca l-ar pune in pericol, sau cand renunta la tot ce are pentru ca i-a fost sechestrata familia, etc……toata gama de absurditati…..una-doua situatii d-astea regasim in viata oricui, dar parca nu chiar toata suita de calamitati, nu?)

Si se mai vehiculeaza un cliseu agasant, existential si verbal, caci in planul actiunii este minunat, dar lipseste cu desavarsire: “sa facem o lume mai buna” (pentru: copii, tineri, batrani, catei, pisici, fasole, atmosfera, apa, natura, etc)….Poate ca lumea este buna asa cum este, poate ca asa a fost ea dintotdeauna( indiferent de epoca sau societate)…..Intrebarea este daca noi, contemporanii, suntem indeajuns de buni pentru lume???Constientizam cumva pe undeva ca noi toti suntem “lumea” sau ne lasam adeseori purtati de val si de impresia ca suntem “buricul” ei? Fiecare om vrea o schimbare in bine pentru “lume”, dar asta numai in cazul in care lumea incepe de la el…

Desigur, tot acest discurs nu este decat un punct de vedere subiectiv, retoric si, cel mai probabil lipsit de noima in sensul unui eventual ecou pe care l-ar putea produce in vreo constiinta (alta decat cea a autorului)……..Si probabil ar putea fi rezumat mult mai simplu printr-un link: surprinzator cate fraze adecvate situatiei de fata afli printr-o simpla cautare pe google, folosind doar 2 cuvinte cheie: proverb si nerecunostinta…. PS: E normal sa avem incredere in oameni, dar tocmai pentru ca ei sunt oameni, e la fel de normal sa ne asteptam ca increderea sa ne fie tradata.....
Back to top Go down
View user profile
pink panther

PostSubject: Re: insomnia   Wed Jan 06, 2010 8:27 pm

nu pot sa nu am ceva de spus...in primul rand...sa inteleg ca pe 30 avem intalnire...ai uitat sa mentionezi ora

apoi am si eu cateva lucruri de punctat...
in legatura cu leaderii aici intervin o multime de probleme, depinde de la caz la caz, de la persoana la persoana, de experienta, si sa nu uitam ca niciodata nu invatam destul de mult, intotdeauna mai e ceva, asa ca nu e numai vina unora, sau a altora.

"constat cu regret ca cei nascuti dupa 90 (deci in plina libertate) manifesta din plin aceasta gena....dublata de un egocentrism ridicat(probabil cauzata de instrainarea resimtita ca urmare a diminuarii implicarii sociale si a timpului excesiv petrecut pe net) si frustrari emotionale puternice(dezechilibrul bogait saraci atata de adanc la noi presupun ca este cauza majora)!"<- asta este parerea ta despre noi...sincer? nu ma asteptam la o asemenea remarca...parca nu mai existau prejudecati, sau stiu eu? orice altceva?nu conteaza denumirea...
nu e normal ca fiecare om sa fie luat ca atare? vrei sa ma crezi ca eu, chiar daca te stiu de 2 sau 3 ani, inca nu am o parere despre tine? nu cred ca e normal sa faci o asemenea remarca, mai ales pentru ca tu pari cel frustrat aici(si spun asta pentru ca asa este in general, este posibil, de asemenea, sa ma insel)

iar problema nu pleaca numai de la noi...trebuie sa iti spun ca multi dintre cei pe care ii cunosc incearca sa repare stricaciunile unora din generatia ta...de dupa...sau dinainte...voi ati facut lumea asta asa cum este acum, iar noi trebuie sa o facem mai buna...un loc pentru toti...chiar daca e un cliseu; iar eu totusi, tind sa cred ca romania se va ridica la un moment dat, poate peste vreo 100 de ani, dar o va face. ei bine, noi suntem viitorul, iar cu aceste critici si remarci "amare" pe care ni le puneti in vedere nu faceti decat sa va evidentiati greselilei (cel putin pe unii dintre noi) nu sa ne aratati noua greselile. la noi inca nu se poate vorbi de greseli majore, pentru ca noi nu am ajuns inca sa luam decizii intr-o societate(ma refera la cei de varsta apropiata mie)

nu cred ca toate generatiile au avut numai oameni care au facut ceva pentru societate, intotdeauna a fost o majoritate care a tras inapoi si am ajuns unde am ajuns. cei ca tine sau bunnyfer sunt mult prea putini, si nu se stie daca vor mai fii si altii...

si da...cred ca ai gresit mult(ai fost doar inca o victima a circumstantelor, ca multi altii), daca ar fii sa judec...dar asta nu e indeajuns, recunoasterea faptelor nu duce la nimic(eu de-asta nu ma obosesc cu multele explicatii fara rost) , asa ca mai bine, ai pune la cale un plan strategic de actiune;)

apropo de intrat si de postat pe aici...daca intram si postam prea mult nu e bn, iar daca nu sunt topicuri noi si nu e nimeni si nimic interesant pe aici, si nu postam iar nu e bine.....nu era numai responsabilitatea noastra sa facem ceva aici, iar noi nu suntem destul de uniti(cel putin deocamdata), pentru a putea face cu adevarat ceva in lipsa liderului. iar tu trebuia macar o data sa intrii sa anunti pe toata lumea ce ti s-a intamplat, sa ne coordonezi cumva, in vreo directie...noi nu putem face nimic fara ca cineva sa ne indrume nu? tu ti-ai asumat responsabilitatea de a fii presedintele acestei asociatii..noi suntem membrii dar cred ca normal e sa desfasuram activitati sub indrumarea ta; nu mi se pare prea normal ce ai spus, dar vom vedea cine o sa vina la intalnire si ce o sa se intrample...

iar daca nu o sa dai mass... o sa vina cativa, si apoi iar o sa zici ca nimeni nu se uita pe forum, cu toate ca nu cred ca asta e motivul, ci pur si simplu a trecut prea mult timp de cand nu s-a mai intamplat nimic aici, ceea ce, din punctul meu de vedere e , si scuza-ma ca o zic, lipsa de profesionalism. iar eu sunt doar o tanara care habar nu are despre ce vorbeste, gandeste-te la cei care au habar si vezi care ar putea fii parerea lor despre lucrurile astea.

* nu ar trebuii sa-i pui in aceeasi oala pe oamenii care au mers si in 3-4 proiecte, chiar daca erau la limita, chiar daca au renuntat la lucruri, poate mai importante pentru ei, pentru a face ceva cu asociatia asta.la pozitia ta, cand scrii un post ar trebuii sa cantaresti mai bine lucrurile. suntem egali, dar totusi trebuie sa le recunoastem meritele unora.

ps:
astept postarea cu ora intarnirii.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: insomnia   

Back to top Go down

insomnia
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1